+420 702 567 667info@goldreturn.cz

Čištění umělého trávníku

Udržováním umělého trávníku v čistotě předcházíme jeho stárnutí

Čištění umělého trávníku je jedna ze součástí komplexního údržbového servisu. Obecně je třeba odstraňovat nečistoty bez prodlení, aby nedocházelo k jejich zašlapání do trávníku a jejich následnému rozkladu. V ideálním případě je čištění prováděno průběžně. Vnesené a náletové nečistoty jsou vymetány nebo vyfoukávány fukarem. Obzvláště nepříznivě působí biologický spad, který strukturu vláken trávníku stmeluje a urychluje tak jeho uzavírání a tvrdnutí. Zatvrdnuté trávníky jsou pak podstatně více náchylné k bujení mechů a stávají se kluzkými.

Pokud již nestačí čištění a údržba ruční (u zatvrdnuté struktury vláken v podstatě nelze), je třeba přistoupit ke strojní technologii.
Nejúčinnější čištění umělých trávníků je prováděno odstraněním degradovaného vsypu s příměsemi nečistot a mechů při současné regeneraci vláken a s následnou aplikací vsypu nového (technologie ELIMINATOR)

Vhodným doplňkem strojních technologií čištění umělých trávníků je i tlakové mytí, které povrch také barevně oživí.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím